
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 68 pF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| RoHS | Compliant |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 100 V |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Tolerance | 5 % |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.7 mm |
Stock: 4612
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07490
Ext.Price$0.07490
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07490 | $0.07490 |
| 10 | $0.04071 | $0.40710 |
| 50 | $0.02816 | $1.40800 |
| 100 | $0.02440 | $2.44000 |
| 500 | $0.01806 | $9.03000 |
| 1000 | $0.01611 | $16.11000 |
| 3000 | $0.01320 | $39.60000 |
